Į viršų

foto1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum

Emocijų ugdymo rudens dienos stovykla

djStovykla vyksta moksleivių rudens atostogų metu Vilniuje bei Kaune.

Kontaktinis telefonas 8 670 38 888

el.paštas gintare@tolerancijoscentras.lt

Nuo 2018 spalio mėnesio iki 2020 liepos mėnesio imtinai Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas prie LR Sveikatos ministerijos finansavo specializuotą Paauglių ir jaunimo iki 29 metų su antsvoriu ar nutukimu elgsenos korekcijos programą. Programą įgyvendino Lietuvos antsvorio ir nutukimo prevencijos asociacija "Lobesity". Šiuo metu laisvų vietų į šias programs jau nėra.

Programos trukmė: 28 dienos (5+2 dienos stovykloje + 21 diena nuotolinio mokymosi namuose).

Programos dalyvių amžius: 12-29 m.

Vilnietė programos dalyvio mama pasidalino patirtimi per LRT radiją

(perklausymui mobiliajame telefone spauskite "Listen in browser")

   SSF LOGO    lobesity logo      rinkis gyvenima

 

Per visą laikotarpį Fondo lėšomis bus įgyvendintos 18 programų, kuriose dalyvaus 270 jaunų žmonių bei mažiausiai bent vienas suaugęs šeimos narys. Iš jų 75 asmenys dalyvaus pakartotinai praėjus metams po dalyvavimo pirmą kartą, tam, kad būtų užtikrintas gyvenimo būdo pokyčių tęstinumas. 

 PROGRAMOS PRAKTINĖ NAUDA

- Žinios ir įgūdžiai, padedantys pereiti prie sveiko gyvenimo būdo, rūpintis sveikatai nežalingu kūno sudėties tobulinimu, išlaikyti pasiektus svorio korekcijos rezultatus.

- Išvengtos sveikatai žalingų svorio pokyčių pastangų klaidos ir galimos pasekmės, susijusios su neprofesionalia, mitais arba neaiškia informacija internete.

- Atstatytas vaiko ar jaunuolio pasitikėjimas savimi, sugrįžusi motyvacija veikti, bendrauti, kurti, dalyvauti mokymosi ar darbo veiklose.

- Sutaupytas laikas ir lėšos, susijusios su svorio mažinimo įgyvendinimu (programos metu dalyviai gauna koncentruotą, aiškiai pateikiamą informaciją apie sveiką mitybą ir judesį, kurią tuoj pat pritaiko praktikoje, gauna grįžtamąjį ryšį iš programos vadovų).

PAAUGLIŲ SVORIO KOREKCIJOS VIDEO

lieknejimo stovykla vaikams

Stovyklautojų tėvų atsiliepimai:

"Gavome labai paprastus, lengvai kasdienybėje pritaikomus sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo instrumentus, rekomendacijas. Programą lengvą tęsti savarankiškai, be to visada išlieka galimybė gauti konsultaciją, patarimą virtualioje aplinkoje. Manau, kad šios programos didžiausia pridėtinė vertė yra tai, kad su laiku ji tampa nebe programa, o gyvenimo būdu."

Norečiau isšreikšti nuoširdžią padėką už Jūsų profesionalius bendravimo įgūdžius kurie suteikė mūsų sūnui ir visai šeimai ne tik reikalingų žinių,tačiau ir pasitikejimo savimi.Man padarė didelį įspūdį Jūsų mokymo metodika, rūpestis ir dėmesys kiekvienam vaikui ir šeimai. Džiaugiuosi Jus suradusi, nes sūnaus pasiekti rezultatai stulbinantys. Programa sudaryta taip, kad visa šeima turėjome galimybę išsamiai mokytis mitybos įgūdžių, ir juos pritaikyti savo mityboje."

"Labai džiugu, kad vaiką motyvavo puiki psichologinė aplinka, įgytos žinios sustiprino turimas patirtis. Džiaugiuosi maisto pasirinkimu ir įvairove stovykloje, teigiamas ir sumaišties emocijas namuose, dalyvaujant stovykloje, emocijų buvo daug. Programa verta būti, gyvuoti, tobulėti ir padėti mūsų vaikams pažinti kitokį aktyvesnį, sveikesnį gyvenimą.."

Kaip dalyviai (paaugliai) apibūdina naudą:

  1. Labiausiai, turbūt, patiko tai, jog fiziniu aktyvumu pasirodo galima mėgautis (kalbant apie žygius). Dar man labai patiko tai, jog apie taisyklingą mitybą mokiausi iš praktikos, ne vien iš teorinių žinių.
  2. Patinka, nes buvo gan daug veiklos kad užimtų visą dieną.
  3. Labiausiai patiko fizinis aktyvumas, greitasis žygis ir visa atmosfera.
  4. Labiausiai patiko, kad dirbom visi labai draugiškai.
  5. Man labai patiko, kad gan greitai pradėjo rodytis pirmieji rezultatai, kad buvo nesunku pradėti bendrauti su kitais, paprastas, bet rezultatus duodantis mitybos planas.
  6. Labiausiai patiko atmosfera ir tai kad galėjome patys gaminti maistą ir valgyti ištikrųjų skanų maistą po kurio jautiesi sotus.

PROGRAMĄ SUDARO

 5 ir 2 dienos visavertės mitybos ir sveiko judesio įgūdžių ugdymas stovykloje, dalyvaujant sveikatos elgsenos treneriui bei fizinio lavinimo specialistui, maisto ruošimo praktikui. 

21 diena po stovyklos savarankiško mokymosi ir praktikos darbas, atliekant užduotis namuose ir nuotoliniu būdu prižiūrint specialistams.

STOVYKLOS DIENOTVARKĖ

7.50-8.10 Atsikėlimas.
8.10-8.45 Rytinė kvepavimo mankšta: taisyklingo diafragminio kvepavimo mokymasis, kūno vidinių sistemų užkurimo pratimai, kūno raumenų ir kaulų sistemos žadinimas.

8.45-10.00 Pusryčių maisto ruoša, mokymasis apie maistą.10.00-10.40 Pusryčiai.
10.40-11.00 Susitvarkymas, susirinkimas pusryčių maistui aptarti bei suplanuoti dieną.
11.00-12.00 Ėjimas
12.00-12.15 Užkandis

12.15-14.30 Teoriniai praktiniai užsiėmimai su specialistais (fizinio aktyvumo, mitybos, motyvacijos).
14.30-15.00 Pietūs, susitvarkymas, susirinkimas pietų maistui aptarti.
15.00-16.00 Ėjimas.
16.00-17.15 Laisvas laikas.
17.15-17.30 Užkandis.
17.30-19.00 Laisvas laikas (dalis dayvių dalyvauja maisto ruošime bei mokymesi apie maistą).
19.00-19.30 Vakarienė.
19.30-20.30 Ėjimas arba komandiniai žaidimai lauke.
20.30-21.30 Socialinių emocinių kompetencijų ugdymo užsiėmimas.
21.30-22.00 Pasiruošimas poilsiui.
22.00-7.50 Poilsio laikas.

 NUOTOLINIO MOKYMOSI PROGRAMA (jos metu įtraukiami kiti šeimos nariai)

Nuotolinio mokymosi programa sudaryta taip, kad būtų užtikrintas stovyklos metu įgytų žinių pritaikymo praktikoje tęstinumas dalyvių šeimoje.

Nuotolinio mokymosi metu vyksta dalyvių atsiskaitymas, pateikiant vaizdo medžiagą, pvz. vartoto maisto nuotraukas, atliktų fizinių pratimų vaizdo įrašus arba išmaniųjų programų užfiksuotus judesius, žingsnius, atstumus ir pan. Nuotolinio mokymosi metu  į mokymąsi įsitraukiami tėvai, teikiamos konsultacijos ir rekomendacijos.

APGYVENDINIMAS STOVYKLOJE

Stovyklos vieta - sodyba Kaimas Kryžkelėje (Jonavos raj. 70 km. nuo Vilniaus, 43 km. nuo Kauno.).

MAITINIMAS

5 kartus per dieną (pusryčiai, pietūs, vakarienė ir 2 užkandžiai).

Mityba subalansuota, suderinta su stovyklos programoje numatytais įdiegti mitybos principais.

PROGRAMOS VADOVAI IR KONSULTANTAI

Stovykloje su dalyviais dirba:

Sertifikuota Nirvana Fitness instruktorė ir/ar fizinio lavinimo specialistas, sveikatos elgsenos specialistas, emocinio intelekto ugdymo bei koučingo specialistas, bio-medicinos mokslų daktarė, ugdančioji virėja, gydytoja dietologė;

Programos konsultantai:

gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit, vaikų endokrinologė dr. Natalija Smetanina.

Šiuo metu programoje laisvų vietų nėra. 

Norėdami pasiteirauti apie vykusias arba vykstančias programas rašykite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Programos vadovo interviu XFM radijui bei išsamus pasakojimas apie tai, kas, kaip ir kodėl.

Video

Apie Paauglių svorio korekcijos stovyklą LRT Labas rytas laidoje

labas rytas

 

Kaip paskatinti vaikus nuo kompiuterio pereiti prie aktyvaus laisvalaikio lauke

delfi1

 

Kokių dietų reikia turint kokių nors sveikatos problemų ir kuo jos pagrįstos?

delfi2

 

Antsvorio turintiems vaikams gresia daug problemų: veikti reikia nedelsiant

delfi3